Aktualności

XXXII Kryterium Asów - Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda
Wyniki 27.03.2021, 19:09 kryteriumasow.com

EMIL Lepszy od mistrza świata
Na dobre w Kryterium Asów rozkręcił się Emil Sajfutdinow, który na podium stanął czwarty raz z rzędu, a podobnie jak przed rokiem zwyciężył, tym razem jubileuszowy 30. turniej. Wygrana była tym cenniejsza, że na listę startową powrócił Tomasz Gollob pierwszy raz jako... aktualny mistrz świata.

Jubileuszowy XXX Turniej Kryterium Asów, jak się okazało był pożegnalnym w wykonaniu Tomasza Golloba. Można rzec, że pożegnanie "Chudego" dokonało się w zwycięski sposób, ponieważ o drugi8m miejscu w turnieju decydował bieg barażowy, w którym pokonał Duńczyka Nicki Pedersena.

Podsumowując historię startów "Króla Kryterium Asów" - Tomasz Gollob startował w szesnastu turniejach - wygrywając 14 z nich, a w dwóch zajmując drugą lokatę! Dziesięciokrotnie wygrywając zawody z kompletem punktów, a najmniejszą ich ilość Gollob wywalczył w ostatnim swoim występie w XXX Kryterium Asów - 11. Te liczby mówią same za siebie...